INSTYTUT SYSTEMÓW BEZPIECZEŃSTWA I OBRONNOŚCI

NA STUDIA PODYPLOMOWE:

„AUDYT I KONTROLA WEWNĘTRZNA W ORGANIZACJACH ZHIERARCHIZOWANYCH I ADMINISTRACJI PUBLICZNEJ”

Celem przedmiotowych studiów jest poszerzenie wiedzy słuchaczy z zakresu nowoczesnej kontroli i audytu wewnętrznego, będącego nieodłącznym elementem skutecznego zarządzania w przedsiębiorstwach i instytucjach państwowych oraz administracji publicznej. Nabycie umiejętności analizowania oraz specyfiki rozumienia metod i standardów umożliwiających prowadzenie kontroli i audytu wewnętrznego oraz przepisów regulujących ten obszar tematyczny.

Proponowany program studiów jest dostosowany do wymagań stawianych osobom ubiegającym się o pracę na stanowiskach w działach kontroli oraz audytu wewnętrznego oraz, które na co dzień współpracują z komórkami kontroli oraz audytu wewnętrznego. Są to także studia dla osób, które dotychczas nie pracowały w działach kontroli i audytu, ale pragną zdobyć profesjonalną wiedzę i umiejętności z tego zakresu.

Studia podyplomowe są realizowane w terminach od:

• października do czerwca (9 miesięcy) lub
  • marca do stycznia (9 miesięcy).

Absolwenci studiów podyplomowych „Audyt i kontrola wewnętrzna w organizacjach zhierarchizowanych i administracji publicznej”:

• posiadają wiedzę teoretyczną i częściowo praktyczną z zakresu systemu kontroli i audytu wewnętrznego oraz kodeksu etyki audytora, a także podstaw prawa handlowego, prawa administracyjnego i rachunkowości;
  • Certyfikat Audytora Wewnętrznego II Stopnia PIKW (Polskiego Instytutu Kontroli Wewnętrznej), prawo wpisu na Krajową Listę Profesjonalnych Audytorów i Kontrolerów Wewnętrznych prowadzoną przez PIKW;
  • bezterminowe wsparcie merytoryczne ze strony Rady Programowej PIKW w zakresie czynności wykonywanych na stanowisku pracy związanym z uzyskaną specjalizacją.

Zakres tematyczny studiów obejmuje m.in:

• system kontroli wewnętrznej w gospodarce i administracji publicznej;
  • standardy audytu wewnętrznego i kodeks etyki audytora;
  • zarządzanie ryzykiem i planowanie w audycie wewnętrznym;
  • podstawy zarządzania organizacją – wybrane zagadnienia;
  • prawo administracyjne, kodeks pracy, prawo podatkowe, kodeks spółek handlowych – wybrane aspekty;
  • finanse i system finansów publicznych w Polsce i UE;
  • rachunkowość finansowa i budżetowa w aspekcie audytu i kontroli;
  • system kontroli finansowej i zarządczej w przedsiębiorstwie;
  • sprawozdawczość i analiza jednostek gospodarczych;
  • kontrola zamówień publicznych – wybrane zagadnienia;
  • metodyka procesu audytu i kontroli;
  • audyt systemów informatycznych i projektów finansowych ze środków UE;
  • analiza śledcza i podstawy polityki antykorupcyjnej.

Kandydaci na studia podyplomowe powinni:

• legitymować się wykształceniem wyższym (licencjat, inżynier lub magister).

Po ukończeniu Studiów Podyplomowych słuchacz uzyskuje:

• świadectwo ukończenia studiów podyplomowych;
  • Certyfikat Audytora Wewnętrznego II Stopnia PIKW (Polskiego Instytutu Kontroli Wewnętrznej).

Zajęcia są prowadzone w trybie niestacjonarnym (w formule sobota-niedziela) w łącznym wymiarze 250 godzin lekcyjnych.

II edycja studiów rozpoczyna się z dniem 2 marca 2019 roku o godzinie 8:00!

Zjazdy w semestrze letnim 2019 odbywać się będą w następujących terminach:

•  2 – 3 marca 2019 r.
  • 16 – 17 marca 2019 r.
  •  6 –  7 kwietnia 2019 r.
  • 13 –  14 kwietnia 2019 r.
  • 11 –  12 maja 2019 r.
  • 25 –  26 maja 2019 r.
  •  1 –  2 czerwca 2019 r.
  • 22 –  23 czerwca 2019 r.

Uprzejmie zawiadamiamy, że zgłoszenia kandydatów na studia podyplomowe „Audyt i kontrola wewnętrzna w organizacjach zhierarchizowanych i administracji publicznej” przyjmowane są do dnia 1 marca 2019 roku.

Kandydat ubiegający się o przyjęcie na przedmiotowe studia składa bezpośrednio w Instytutcie Systemów Bezpieczeństwa i Obronności Wydziału Logistyki WAT (bud. 135 pok. 2.11, w godz. 7.30-15.30) lub za pośrednictwem poczty na adres Wojskowa Akademia Techniczna, Wydział Logistyki, 00-908 Warszawa 49, ul. Gen. Witolda Urbanowicza 2 – z dopiskiem „Studia podyplomowe „Audyt i kontrola wewnętrzna w organizacjach zhierarchizowanych i administracji publicznej” następujące dokumenty:

• podanie o przyjęcie na studia podyplomowe (pobierz);
  • kserokopię dyplomu ukończenia studiów;
  • ankietę zgłoszeniową (pobierz);
  • kopię potwierdzenia dokonanej opłaty rekrutacyjnej w kwocie 85 PLN dokonanej na wskazane poniżej konto bankowe;
  • zdjęcie o wymiarach 3 x 4 cm oraz zapis cyfrowy zdjęcia;
  • ksero dowodu osobistego (awers i rewers).

Liczba miejsc ograniczona. O przyjęciu decyduje kolejność złożenia dokumentów.

Cena za semestr studiów wynosi 1.850 PLN (na prośbę słuchacza Dziekan Wydziału Logistyki umożliwia rozłożenie czesnego za studia na raty).

Wszelkich informacji na temat organizacji i realizacji studiów podyplomowych oraz składanej dokumentacji przez kandydatów na słuchaczy ww. studiów uzyskać można u Kierownika Studiów Podyplomowych: dr. Mieczysława MAGIERSKIEGO (tel. 261-839-949 lub +48 506-119-707, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.) lub u Pani Mileny Bobińskiej:

• tel.: 261 839 121,

Adres do korespondencji:

WOJSKOWA AKADEMIA TECHNICZNA

im. Jarosława Dąbrowskiego

INSTYTUT SYSTEMÓW BEZPIECZEŃSTWA I OBRONNOŚCI

Z dopiskiem „Studia podyplomowe: Audyt i kontrola wewnętrzna w organizacjach zhierarchizowanych i administracji publicznej"

00–908 WARSZAWA ul. Gen. Witolda Urbanowicza 2a

Konto bankowe:

Numer konta: 60 1030 1016 0000 0000 0873 0005 z dopiskiem Audyt i Kontr. wew.org, subkonto 700-1500-40-006